Klíčovou roli při vymanění se od hry

Nechceme přehánět úspěch národního týmu a uznáváme: Rusko má velké štěstí se svými soupeři. Egypt a Saúdská Arábie jsou týmy na zahradě, Španělsko nevyjede a ztratí zápas sám. Uruguay a Chorvatsko jsou nejsilnějšími a nejsorganizovanějšími rijáky Ruska, oba týmy v tomto případě zcela ztratili.

Chorvatsko hrálo první číslo ve třídě, zatímco tým jasně vzal v úvahu ruské zvláštnosti a upravil se. To je zřejmé ze dvou prvků hry ve čtvrtfinále. Hlavní je ovládání tlaku soupeře: zde tým jasně studoval hru soupeře. Druhá – hra jezdí v pokutě.

Klíčovou roli při vymanění se od hry hrála Luka Modricová: záložník “Real” opustil úskalí driblingu a předal je svobodným hráčům.

Aby to dokázalo, dáváme hráčům statistiky: kapitán skoro zlomil rekordní Eden Azarovou – provedenou 8 úderů za hru. V opačném případě, jak aktivní účast na dostat ven z pod tlakem takovou postavu nevysvětluje většinu úderů byly provedeny zpravidla na vyhnout nástrahám pro jiné účely driblování ve středu pole, je prostě k ničemu.

Problém byl tým těsná obrana Ruska: u bran Akinfeev banální autobusové stánku, a to jak proti Španělsku, zatímco Zlatko Dalich hrál na nejlepší schopnosti Mario Mandžukić, jimiž útočník nebyl seděl na lavičce v „Juventus“ a přesunul na levé křídlo: útočník trvalo dlouhých průchodů s vypnutými partnery – a tak vytvořil dvě scoringové šance na jednu hru.

Nešťastné Chorvatsko doshala Rusko. Modric – KingPhoto: FIFA

Dvě další ukazatele mluví o rychlosti soupeření v pokutovém území: tým dává 61 dlouhých průsmyků, bez branky brankáře Danielu Subachicovi a vyhrál 39 jízdních dovedností. Proti uzavřeným týmům jsou koňské souboje tím nejlepším způsobem, jak vytvořit momenty ze hry.

Chorvatsko také upravilo roh

Anglický tým upozornil na výkonnostní standardy v turnaji. Chorvatsko je hrálo s neobvyklou schopností – hráči se nestarali o soupeře, ale drželi pozice, čímž nepovolili soupeři, aby vytvořili volné zóny.