Rusko bránilo dobře, ale vůbec neútočilo

Bude zajímavé podívat se na rohové úhly proti Chorvatům – házejí soupeři na stranu a jeden hráč se rozbije do volného prostoru, tato banální trička nebude fungovat – tento tým uzavře zónu, nikoli hráče.

Rusko bránilo dobře, ale vůbec neútočilo

V tomto utkání byl národní tým velmi šťastný: zaznamenal z úplně implicitního okamžiku a nebyl potrestán za nebezpečné epizody. Rozhodně si nezasloužila ani přesčas a v pravidelném čase musel chybět alespoň dva góly.

Tým nevytvořil vůbec nic z hry a v epizodě s cílem byl triviálně šťastný – nevolal Denise Cherysheva hráče se silným útokem na dlouhé vzdálenosti, ale právě letěl nějakým zázrakem. Kromě Cherishhevovy rány byly stříleny z náhodných úhlů náhodou a ne jediný jasný okamžik.

Nešťastné Chorvatsko doshala Rusko. Modric – KingPhoto: FIFA

Navíc Rusko udělalo dvě branky s jasnými cíli na brankách a mohlo by být několikrát vynecháno z rohu, když zvítězil souboj o koňské souboje.

Jediné, na čem může být tým v klube chválen jako celek, je obrana, konkrétně ve shodě s Chorvatskem, která se překrývala z centra, kvůli čemuž byl soupeř s technickým personálem nucen útokem na koni přes Mandžukvič.

Obecně vybíraly co nejvíce z dostupných zdrojů.

Belgie střílel na branku ve hře devětkrát, dva ze tří nejnebezpečnějších byly způsobeny s normami, jediný hit pokutového území, hra zasáhla střední obránce Vincent Kompany v druhé polovině tým přistupuje pouze jednu střelu na branku – to je vše, co potřebujete vědět o hra “ďáblové” v útoku.

V 1/8 s Japonskem, Belgie ukázala železa postava a vyhrál zpět po 0-2, ale tady tým přirozeně přestal hrát v druhé polovině po dvou gólových skórují. By poločase vedli 2: 0 – toto skóre neodráží kvalitu hry, Evropané jsou zřejmě nestačí dva góly a zasloužil si ujít alespoň jeden, a do konce utkání, které odrazil banální.

Nápady Roberta Martineze fungovaly a byly jasně viditelné, ale nepřinesly žádný užitek. Hlavními postavami útoku byli Kevin De Bruyne a Romelu Lukaku – jedna zhoršen druhý zleva na pravém křídle a vytvořil šířku útoku, který otevřel na okraji a šel driblovat jednou dokonce dělal klauna Joao Miranda. Jedná se o efektivní způsob, jak k útoku proti týmu se čtyřmi obránci – vzdálenost mezi hráči zvyšuje, a to je snazší přejet zadní nebo kruhu, ale to nevedlo k vytvoření okamžiky.