Slabý výkon v útoku však může být odpuštěn

Zdá se, že trenér vytvořil dobrý poziční útok, ale zapomněl na finalizátory. Lukaku proti Brazílii nebyl přesně takový, řeč o hráči mluví o tom: útočník udělal pět úderů, jednou zaostřil a nikdy netřel. KDB střelil do středu, Marouane Fellaini pronikl do pokutového území méně často než obvykle – nakonec nebyl nikdo, kdo by přerušil převod.

Vážně, rozhodli dva faktory útok: hodně štěstí, když míč od Fernandinho odlétal do jeho cíle absurdním způsobem a De Bruinův útok na dlouhé vzdálenosti, kde byla sázka také většinou na štěstí.

Slabý výkon v útoku však může být odpuštěn, pokud tým vsadí na hru bez míče a zadržuje skóre. V tomto zápase Belgie zjevně dala hru na druhé číslo: ovládal míč 43% hry, vynaložil slabý tlak a hrál, aby držel linky, a nesnažil se vzít míč pryč. Nejdůležitější je, že se tým podařilo hrát destrukci až v první polovině – jedinou slabostí týmu byly standardy a brazilci vytvořili v hře pouze dva body v pokutovém území; ve druhém byla fronta úderů z Brazílie z oblasti pokut a skutečnost, že jihoameričané se alespoň nerovnali – anomálii.

Neymar se utopil, Belgie se vrátila. Brazílie si zasloužila semifinálePhoto: FIFA

Brazílie byla ostřejší, odvážnější a jasnější. Neymar, který byl tweeted Twitterem za nedostatek gólů, dvakrát udeřil bránu, udělal sedm úderů a vytvořil sedm okamžiků. Renato Augusto, který přichází jako náhradník, udeřil dvěma nejnebezpečnějšími údery do zápasu, Douglas Costa chytře vstoupil do hry: čtyři hity, dvě ostření, čtyři údery. Je důležité, aby se tým zapínal co nejvíce, když se soupeř uvolnil.

Tento světový pohár je obecně považován za nespravedlivý i po zavedení VAR. Zde je další nespravedlnost: z turnaje vyletí jasný tým, který každý nesnáší za Neymarův narcismus a simulaci celého týmu, ale který hraje živý a vytváří mnoho okamžiků. Nicméně, většina fanoušků bude s tímto jasně potěšen. Dále bez záškubů a simulátorů se podíváme na pragmatisty, kteří dávají soupeři míč a zasáhnou cíl pouze na standardy.